hlavní foto

V centru do kina trochu jinak

Využijte nastávající podzimní dny k návštěvě kina, ale ne nějakého multikina s komerčními snímky. Dobrý tip může být - kino Evropského domu v Jungmannově ulici, které promítá filmy mimo běžný proud a které mají svoji kvalitu a aktuálnost. Promítání se odehrává každou druhou středu od 19 hod. a vstup je zdarma dle kapacity sálu. Podobnou zajímavou nabídku filmů nabízí například i nedaleké kino Francouzského institutu ve Štěpánské. V polovině října se navíc v německém Goethe Institutu uskuteční festival německy mluvených filmů.

Veď mne dál, cesto má….

V Popmuseu na Břevnově můžete navštívit výstavu věnovanou zdejšímu rodákovi a naší rokenrolové legendě - Pavlu Bobkovi. Výstava se jmenuje po albu z roku 1981 - Zkus se životu dál smát. 30.srpna od 18.30 se v Popmuseu koná večírek s písněmi Pavla Bobka, který je připomínkou blížícího se konce výstavy, a to v sobotu 16.9., tedy v den osmdesáti (žel, nedožitých) hvězdy bez hvězdných manýr.

Tip na výstavu v Domě U kamenného zvonu

Využijte klidnější prázdninový režim v centru Prahy a naplánujte si návštěvu výstavy malíře a sochaře Jaroslava Róny. Na výstavě člena legendární skupiny Tvrdohlaví uvidíte kresby, obrazy i sochy a zajímavá film o vzniku známe sochy Jošta Lucemburského v Brně. A pokud by jste chtěli vidět sochu Jaroslava Róny ve volném prostoru, tak se vydejte kousek od místa výstava na Staroměstském náměstí směrem ke Španělské synagoze, kde můžete vidět pomník Franze Kafky. Na výstavě na vás dýchne kombinace humoru Jaroslava Róny s jeho zkušenostmi a prožitky z politické a každodenní situace u nás v minulých letech. Zároveň zde uvidíte i připravovanou sochu veselé žirafy, která bude umístěna na Pankráci. Výstavu je možné navštívit až do konce října a to každý den mimo pondělí.

Beatles na Chodově

Ve čtvrtek 22.6. večer se v Kulturním centru Zahrada na Chodově koná koncert výborné Beatles revival kapely - Pangea. Repertoár skupiny Pangea tvoří známé písně Beatles z celého jejich tvůrčího období (From Me To You, She loves you, I Want To Hold Your Hand, A Hard Day's Night, Help!, Hey Jude, Something, Get Back, apod...). Skupina Pangea patří k nejlepším evropským revivalovým kapelám. Důkazem toho je mimo jiné vítězství v soutěži Beatles revivalových kapel v červnu 2010 nebo osobní pozvání nevlastní maminky Paula McCartneyho na vystoupení v rámci slavnostního křtu její memoárové knihy, které proběhlo v lednu 2013 v liverpoolské filharmonii. Koncert začíná od 20 hod..

Louka Fest na zámku v Brandýse

V pátek 9.6. začíná na nádvoří zámku v Brandýse n.L. dvoudenní hudební festival Louka Fest zaměřený na folk a bluegrass. Právě v zmiňovaný pátek začne festival koncertem kapely Nezmaři. V sobotu pokračuje festival ve 13 hod. v areálu zámku a přilehlých zahrad. Dále na festivalu vystoupí třeba i Pavel Dobeš a sobotní večerní finále bude ve znamení koncertu Vlasty Redla. Vstupenky lze zakoupit přes Ticketportal nebo v Brandýse n.L. v infocentru nebo na MÚ.