hlavní foto

Vzhuru do galérie

V pátek 17.listopadu v Den boje za svobodu a demokracii je volný vstup do všech stálých expozic a stálých výstav v rámci Národní galérie v Praze. V tento den bude možné navštívit - Veletržní palác, Klášter sv.Anežky České, Sálmovský palác, Šternberský palác, Palác Kinských a Schwarzenberský palác. Otevírací doba v tento do všech těchto objektů je od 10 do 18 hodin. Využijte tuto nabídku v rámci prodlouženého podzimního víkendu.

Robert Křesťan a Druhá tráva

Ve čtvrtek 12.10. vystoupí v kulturním centru Zahrada na Chodově Robert Křesťan a kapela Druhá tráva. Špička našeho bluegrassu hrající od roku 1991, kterou založil Robert Křesťan spolu s banjistou Lubošem Malinou, který také pochází z bývalých Poutníků. Druhá tráva svým stylem zaujala i v USA, kde pravidelně každý rok vystupuje a to s velice příznivým ohlasem. Přijďte si poslechnout kvalitní hudbu na živo, koncert začíná ve 20 hod..

V centru do kina trochu jinak

Využijte nastávající podzimní dny k návštěvě kina, ale ne nějakého multikina s komerčními snímky. Dobrý tip může být - kino Evropského domu v Jungmannově ulici, které promítá filmy mimo běžný proud a které mají svoji kvalitu a aktuálnost. Promítání se odehrává každou druhou středu od 19 hod. a vstup je zdarma dle kapacity sálu. Podobnou zajímavou nabídku filmů nabízí například i nedaleké kino Francouzského institutu ve Štěpánské. V polovině října se navíc v německém Goethe Institutu uskuteční festival německy mluvených filmů.

Veď mne dál, cesto má….

V Popmuseu na Břevnově můžete navštívit výstavu věnovanou zdejšímu rodákovi a naší rokenrolové legendě - Pavlu Bobkovi. Výstava se jmenuje po albu z roku 1981 - Zkus se životu dál smát. 30.srpna od 18.30 se v Popmuseu koná večírek s písněmi Pavla Bobka, který je připomínkou blížícího se konce výstavy, a to v sobotu 16.9., tedy v den osmdesáti (žel, nedožitých) hvězdy bez hvězdných manýr.

Tip na výstavu v Domě U kamenného zvonu

Využijte klidnější prázdninový režim v centru Prahy a naplánujte si návštěvu výstavy malíře a sochaře Jaroslava Róny. Na výstavě člena legendární skupiny Tvrdohlaví uvidíte kresby, obrazy i sochy a zajímavá film o vzniku známe sochy Jošta Lucemburského v Brně. A pokud by jste chtěli vidět sochu Jaroslava Róny ve volném prostoru, tak se vydejte kousek od místa výstava na Staroměstském náměstí směrem ke Španělské synagoze, kde můžete vidět pomník Franze Kafky. Na výstavě na vás dýchne kombinace humoru Jaroslava Róny s jeho zkušenostmi a prožitky z politické a každodenní situace u nás v minulých letech. Zároveň zde uvidíte i připravovanou sochu veselé žirafy, která bude umístěna na Pankráci. Výstavu je možné navštívit až do konce října a to každý den mimo pondělí.