hlavní foto

Filmy Jiřího Brdečky

Až do konce března 2018 se koná na Chvalském zámku pěkná retrospektivní výstava tvorby animátora, kreslíře a textaře Jiřího Brdečky, který byl autorem populárních filmů - Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Tajemství hradu v Karpatech. Zároveň Jiří Brdečka napsal scénaře pro filmy jako například Císařův pekař nebo Vlčí jáma. Na výstavě Vám tyto filmy připomenou kostýmy, dekorace nebo výtvarné návrhy. Zajímavostí výstavy je i replika salónu z Limonadového Joa a přestřelka kovbojů. Výstavu v Horních Počernicích můžete navštívit každý den od 9 do 17 hod..

Chantal na Dobešce

V pondělí 11.12. se v Divadle Dobeška v Podolí koná pohodový koncert plný šansonu a milé francouzštiny v podání Chantal Poulllain a jeí doprovodné jazzově orientované kapely. Chantal zpívá jednak své vlastní písně a taky tradiční francouzské šansony s šarmem sobě vlastním. Koncert začíná ve 20 hod. a divadlo je dostupné autobusem číslo 124 z Budějovické nebo zastávky Dvorce.

Vzhuru do galérie

V pátek 17.listopadu v Den boje za svobodu a demokracii je volný vstup do všech stálých expozic a stálých výstav v rámci Národní galérie v Praze. V tento den bude možné navštívit - Veletržní palác, Klášter sv.Anežky České, Sálmovský palác, Šternberský palác, Palác Kinských a Schwarzenberský palác. Otevírací doba v tento do všech těchto objektů je od 10 do 18 hodin. Využijte tuto nabídku v rámci prodlouženého podzimního víkendu.

Robert Křesťan a Druhá tráva

Ve čtvrtek 12.10. vystoupí v kulturním centru Zahrada na Chodově Robert Křesťan a kapela Druhá tráva. Špička našeho bluegrassu hrající od roku 1991, kterou založil Robert Křesťan spolu s banjistou Lubošem Malinou, který také pochází z bývalých Poutníků. Druhá tráva svým stylem zaujala i v USA, kde pravidelně každý rok vystupuje a to s velice příznivým ohlasem. Přijďte si poslechnout kvalitní hudbu na živo, koncert začíná ve 20 hod..

V centru do kina trochu jinak

Využijte nastávající podzimní dny k návštěvě kina, ale ne nějakého multikina s komerčními snímky. Dobrý tip může být - kino Evropského domu v Jungmannově ulici, které promítá filmy mimo běžný proud a které mají svoji kvalitu a aktuálnost. Promítání se odehrává každou druhou středu od 19 hod. a vstup je zdarma dle kapacity sálu. Podobnou zajímavou nabídku filmů nabízí například i nedaleké kino Francouzského institutu ve Štěpánské. V polovině října se navíc v německém Goethe Institutu uskuteční festival německy mluvených filmů.