Plechy na pečení – nezbytný kousek pro každou kuchyni

Plech na pečení je jedním z nejvíce využívaných kuchyňských pomůcek, který se hodí pro přípravu mnoha druhů jídel. Pokud rádi pečete, tuto pomůcku nevynechejte ve své kuchyni.

Co to jsou plechy na pečení?

Plechy na pečení jsou kovové nebo hliníkové desky, které slouží k pečení jídel v troubě. Tyto desky jsou obvykle ploché a mají vysoké okraje, aby se na nich mohly pečené potraviny snadno přenášet bez rozlití.

Jak vybrat správný plech na pečení?

Výběr správného plechu na pečení je velmi důležitý, protože to ovlivňuje výslednou kvalitu vašeho jídla. Pokud chcete mít plech na pečení, který bude sloužit dlouho a bude skvěle plnit svou funkci, měli byste zvážit několik faktorů při nákupu.

Zvažte velikost – Plechy na pečení jsou k dispozici v mnoha různých velikostech. Vyberte plech, který se vejde do vaší trouby a bude dostatečně velký pro vaše potřeby.

Zvažte materiál – Plechy na pečení jsou vyrobeny z různých materiálů, jako je hliník, ocel nebo nerezová ocel. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Hliníkové plechy jsou lehké a snadno se čistí, ale jsou méně odolné. Ocelové a nerezové plechy jsou mnohem pevnější, ale jsou těžší a dražší.

Zvažte povrch plechu – Mnoho plechů na pečení má povrch s protiskluzovým povrchem, který zabrání přilnutí vašich jídel k plechu. Tento povrch vám také umožní snadnější čištění plechu.

Jak používat plechy na pečení?

Použití plechů na pečení je velmi snadné. Nejprve plech vytřete olejem nebo rozpusťte na něm máslo. Poté na plech umístěte vaše jídlo a vložte ho do trouby. Pečte podle pokynů v receptu.

Pokud chcete mít pečené jídlo s křupavou kůrkou, nechte vaše jídlo na plechu v troubě až do konce pečení. Pokud naopak chcete mít měkké a šťavnaté jídlo, zabalte ho do alobalu a umístěte na plech.

Nezapomeňte po použití plechu na pečení ho důkladně vyčistit a usušit. Pokud plech není dostatečně čistý, může to ovlivnit chuť vašeho dalšího jídla.

Pro výběr kvalitního plechu na pečení navštivte náš e-shop.