Angina: Jak ji léčit podle babských rad
Zdroj: Pixabay
|

Angina: Jak ji léčit podle babských rad

V dnešním článku se podíváme na to, jaké osvědčené babské rady mohou pomoci při léčbě anginy. Pokud se potýkáte s touto bolestivou a nepříjemnou chorobou, neváhejte a objevte jednoduché a účinné postupy, které vám mohou pomoci zmírnit příznaky a zlepšit vaše pohodlí. Přečtěte si dál a dozvíte se, jak se s anginou správně vypořádat.

Jak poznat příznaky anginy?

Příznaky anginy mohou být velmi nepříjemné a omezující, ale existuje několik babských rad, které vám mohou pomoci s léčbou a zmírněním symptomů. Pokud si nejste jisti, zda trpíte angínou, měli byste se zaměřit na následující příznaky:

 • Silné bolesti v krku, zejména při polykání
 • Zvětšené a citlivé uzliny v krku
 • Horečka a únava
 • Červené a zanícené krční mandle

Abyste byli úspěšní s léčbou angíny podle babských rad, doporučuje se dostatečný odpočinek, pití teplých nápojů, například čaje s medem a citronem, a inhalace páry. Můžete také vyzkoušet obklady na krk s horkými obaly nebo gáze namočené v líhnutém mléce. Pokud se příznaky nelepší nebo se zhoršují, je důležité vyhledat lékařskou pomoc.

Osvojte si základní fakta o angině

Osvojte si základní fakta o angině

Angina je infekční onemocnění hltanu způsobené bakteriemi. Léčba tohoto onemocnění se může usnadnit následováním některých osvědčených babských rad. Zde je několik tipů, jak si poradit s angínou:

 • Pravidelně kloktejte: Teplá slaná voda pomůže zmírnit zánět a odplavit bakterie z krku.
 • Pijte horké nápoje: Čaj s medem a citronem nebo horká voda s citronovou šťávou a medem mohou pomoci zmírnit bolest v krku.
 • Odpočívejte a dostatečně spěte: Tělo potřebuje odpocívat, aby se mohlo úspěšně vypořádat s infekcí.

Bylinky na podporu léčby angíny Způsob užití
Skořice Vypláchnutí hrdla roztokem ze skořicového čaje
Máta peprná Vdechování páry z horkého čaje s mámou peprnou
Eukalyptus Přidání eukalyptového oleje do vroucí vody a inhalace páry

Babské rady pro úlevu od nepříjemných příznaků anginy

Babské rady pro úlevu od nepříjemných příznaků anginy

Angina je nepříjemný stav spojený s bolestmi v krku, horečkou a celkovým pocitem nemoci. Pokud se potýkáte s těmito příznaky, můžete vyzkoušet některé tradiční babské rady, které vám mohou přinést úlevu:

 • Pití teplého čaje s medem a citronem: Teplý nápoj může ulevit od bolesti v krku a med s citronem může mít protizánětlivé účinky.
 • Kloktání solného roztoku: Smíchání soli s teplou vodou a kloktání tohoto roztoku může pomoci zmírnit zánět v krku a uvolnit hlen.
 • Odpočinek a hydratace: Důležité je dát svému tělu čas se uzdravit, takže si dopřejte dostatek odpočinku a pijte hodně tekutin, abyste udrželi hydrataci.

Jak se vyvarovat častým záchvatům anginy

Jak se vyvarovat častým záchvatům anginy

Pokud trpíte častými záchvaty anginy, existuje několik jednoduchých babských rad, které vám mohou pomoci při léčbě a prevenci této nepříjemné nemoci. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak se vyvarovat angině, je dodržovat zdravý životní styl a posilovat imunitní systém.

Bez ohledu na to, zda máte tendenci k této infekci nebo ne, je důležité dbát na prevenci. Mezi nejúčinnější tipy patří konzumace vitamínů C a D, pravidelná fyzická aktivita a dostatečný odpočinek. Kromě toho je také užitečné zahrnout do stravy potraviny bohaté na probiotika, jako jsou jogurty nebo kysané zelí.

Chcete-li posílit svůj imunitní systém a minimalizovat riziko záchvatů anginy, je klíčové dbát na prevenci a pravidelně se starat o své zdraví. S těmito jednoduchými babskými radami můžete chránit sebe i své blízké před nepříjemnými projevy anginy.

Důležitost pravidelného léčení anginy

Důležitost pravidelného léčení anginy

Pravidelné léčení anginy je klíčové pro rychlé uzdravení a prevenci komplikací. Babské rady se mohou zdát jako staromódní postupy, ale v mnoha případech mohou být velmi účinné. Pokud se snažíte zbavit se anginy co nejrychleji, následující tipy vám mohou pomoci:

 • Pitný režim: Udržujte si dostatečný pitný režim, abyste tělu pomohli eliminovat bakterie a viry z hrdla.
 • Horké nápoje: Konzumace horkých nápojů, jako je bylinkový čaj s medem a citronem, může zmírnit bolest v krku a pomoci vyplavit škodlivé látky z organismu.
 • Kloktání: Pravidelné kloktání teplou slanou vodou pomáhá zbavit se bakterií a virů, které způsobují angínu.

Závěrečné poznámky

V dnešním článku jsme prozkoumali různé babské rady pro léčbu anginy a zjistili, že mnoho z nich může skutečně pomoci zmírnit příznaky tohoto onemocnění. Nicméně, vždy je důležité konzultovat s lékařem před zahájením jakéhokoli nového léčebného režimu. Snažte se poslouchat své tělo a dbát na své zdraví. Buďte ve své péči o sebe pečliví a přijměte udržitelné možnosti léčby, abyste mohli žít zdravý a šťastný život.
Zdroje:

1. http://www.zdravotnictvionline.cz/lekarske-kompetence/855-chronicke-anginy-2

2. https://www.plzensky-kraj.cz/pluginfile.php/26642/mod_page/content/35663/ANGINA%20PECTORIS.pdf

3. https://www.lidovky.cz/zena/zdravi/jak-lisat-proti-studeny-na-srdci-br91-.aspx

4. https://www.rosetta.cz/kam-jit-s-anginou-jak-se-ji-leci-jak-ji-poznat/

5. https://www.vimperk.cz/podivejte-se/co-ty-vyrovky/kamarad-vas-nemoci-jak-muze-poradit

6. https://www.dobra-zprava.cz/clanek/zdravi/6655/priznaky-a-prevence-nestabilitni-stenokardie-an

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *