Jak na plíseň nehtů? Domácí léky, které fungují!

Plíseň nehtů je běžným problémem, který může postihnout kohokoli. Pokud se s ní potýkáte, nezoufejte! V tomto článku vám představíme účinné domácí léky, které vám pomohou zbavit se plísně nehtů. Sledujte naše tipy a získáte zpět zdravé a krásné nehty!
Jak vzniká plíseň na nehtech?

Jak vzniká plíseň na nehtech?

Plíseň na nehtech je nepříjemným problémem, který postihuje mnoho lidí. Vzniká obvykle v teplém a vlhkém prostředí, jako je například nošení uzavřené obuvi nebo nedostatečná péče o nehty. Pokud se vám tento problém dotýká, nezoufejte – existují domácí léky, které vám mohou pomoci ho zvládnout.

Některé z účinných domácích léků na plíseň nehtů zahrnují:

 • Ocet: Koupel nohou ve směsi vody a octa může pomoci zabít plíseň a zamezit jejímu šíření.
 • Česnek: Řezaný česnek můžete přiložit přímo na postižené nehty, protože má přirozeně antibakteriální vlastnosti.
 • Tea tree olej: Tea tree olej má protizánětlivé a protibakteriální účinky, které mohou pomoci léčit plíseň na nehtech.

Nezapomeňte, že pokud se problém nelepší nebo se zhorší, je důležité vyhledat radu od lékaře.
Jak poznat plíseň na nehtech?

Jak poznat plíseň na nehtech?

Plíseň na nehtech může být nepříjemným a esteticky nevzhledným problémem, který může postihnout jakékoli nehty na rukou i nohou. Pokud se vám zdá, že máte podezření na plíseň na nehtech, existuje několik způsobů, jak to zjistit.

 • Nehty jsou žluté, hnědé nebo černé barvy
 • Nehty jsou lámavé nebo se štěpí
 • Může se objevit nepříjemný zápach

Pokud máte podezření, že trpíte plísní na nehtech, nebojte se vyzkoušet domácí léky, které mohou být účinné a pomoci vám zbavit se tohoto nepříjemného problému.

Přírodní léky proti plísni na nehtech

jsou skvělým způsobem, jak se zbavit tohoto nepříjemného problému. Existuje několik domácích receptů, které skutečně fungují a mohou vám pomoci vrátit zdravý vzhled vašim nehtům. Jedním z nejoblíbenějších léků je oční kapky obsahující kyselinu boritou. Tato látka je známá svými antibakteriálními a antifungálními vlastnostmi, které dokážou efektivně bojovat proti plísni na nehtech.

Dalším efektivním přírodním lékem je tea tree oil, neboli olej z čajovníku. Tento olej má silné antiseptické vlastnosti a dokáže účinně eliminovat plíseň na nehtech. Stačí nanést několik kapek oleje na postiženou oblast a pravidelně opakovat tuto proceduru. Další možností je koupel na nohy s octem. Ocet má kyselé prostředí, které nepříznivě ovlivňuje plíseň a brání jí v rychlém šíření.

Kyselina boritá Účinná proti bakteriím a plísním
Tea tree olej Antiseptický účinek proti plísni
Ocet Kyselé prostředí brání šíření plísně na nehtech

Jak správně aplikovat domácí léky?

Jak správně aplikovat domácí léky?

Pokud se potýkáte s plísní nehtů, můžete vyzkoušet následující domácí léky, které mohou pomoci vyřešit tento nepříjemný problém:

 • Sůl a ocet: Smíchejte ve vodě sůl a ocet a namočte postižený nehet do této směsi. Opakujte tento postup několikrát denně.
 • Probiotika: Konzumace potravin bohatých na probiotika může pomoci při boji s plísní nehtů zevnitř.
 • Česnek: Česnek má protihoubové vlastnosti. Zkuste aplikovat plátek česneku přímo na postižený nehet.
 • Tea tree oil: Tea tree oil je známý svými antibakteriálními vlastnostmi. Naneste několik kapek na postižený nehet.

Pokud by problém přetrvával nebo by se zhoršoval, je vhodné navštívit lékaře, který vám může předepsat vhodnou léčbu. S domácími léky lze začít, ale v některých případech mohou být předepsané léky nezbytné.

Účinné ingredience proti plísni na nehtech

Účinné ingredience proti plísni na nehtech

Existuje mnoho domácích léků, které mohou být účinné při boji proti plísni na nehtech. Mezi nejoblíbenější ingredience, které mohou pomoci zbavit se této nepříjemné infekce, patří:

 • Česnek: Obsahuje přírodní antimykotické látky, které mohou bojovat proti plísni.
 • Jablkoocet: Má antibakteriální vlastnosti a může pomoci eliminovat plíseň na nehtech.
 • Tea tree olej: Tento esenciální olej má silné antimykotické vlastnosti a může být účinný při léčbě plísně na nehtech.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet některý z těchto domácích léků, je důležité být trpělivý a pravidelně aplikovat daný prostředek. V případě, že plíseň neustupuje, je vhodné se poradit s odborníkem, který vám může doporučit další možnosti léčby.

Důležité tipy pro prevenci plísně na nehtech

Důležité tipy pro prevenci plísně na nehtech

Chcete se zbavit plísně na nehtech a nemáte chuť utrácet za drahé léky? Nezoufejte, existuje několik účinných domácích léků, které vám mohou pomoci. Jedním z nejlepších prostředků je aplikace roztoku octa na postižené nehty. Octová kyselina má dezinfekční vlastnosti a pomáhá zabít plíseň.

Další možností je použití čaje stříbřitě. Tento přírodní prostředek má antifungální vlastnosti a má schopnost zastavit růst plísně. Stačí si navarit silný čaj a nechat ho vychladnout. Poté namočte postižené nehty do čaje a nechte působit.

Pokud preferujete kombinaci silnějších přípravků, můžete vyzkoušet přípravek z česneku a olivového oleje. Česnek má silné antibakteriální a antifungální účinky, zatímco olivový olej pomůže zvlhčit nehty a zabránit nadměrnému dokysličování. Smíchejte nasekaný česnek s olivovým olejem a aplikujte směs na postižené nehty.

Kdy je nezbytná návštěva lékaře kvůli plísni na nehtech?

Kdy je nezbytná návštěva lékaře kvůli plísni na nehtech?

Plíseň na nehtech je častým problémem, který může postihovat jak nehty na nohou, tak na rukou. Pokud se rozhodnete léčit plíseň na nehtech domácími léky, můžete zkusit následující metody:

 • Česnek: Česnek má přirozené antibakteriální vlastnosti, které mohou pomoci bojovat proti plísni na nehtech. Rozdrťte česnek a naneste ho přímo na postižené nehty.
 • Ocet: Smíchejte ocet s vodou a namočte postižené nehty do této směsi. Ocet má antifungální vlastnosti, které mohou pomoci léčit plíseň.
 • Tea tree olej: Tea tree olej je známý svými antifungálními vlastnostmi a je oblíbeným přírodním prostředkem proti plísni na nehtech. Naneste olej přímo na postižené nehty.

Závěr

V dnešním článku jsme se podívali na několik účinných domácích léků, které mohou pomoci v boji s plísní na nehtech. Je důležité si uvědomit, že pomocí jednoduchých ingrediencí, které máme možná i doma, můžeme dosáhnout úžasných výsledků. Než se však pustíte do léčby, je vhodné poradit se s lékařem, aby se vyloučily případné komplikace. S pravidelnou péčí a trpělivostí můžete mít brzy zdravé a krásné nehty, které vám budou přinášet radost. Tak neváhejte a pusťte se do boje s plísní na nehtech ještě dnes!
Zdroje:

1. https://www.medixa.org/choroby/plesen-nehtech

2. https://www.poradte.cz/c/1347-Jak-na-plisen-v-nehtech.html

3. https://www.drbishopathome.cz/jak-na-plisen-nehtech

4. https://www.zenovy.cz/zdravi/leky-na-plisen-nehtu-lete-te-ji-cte-ne-vzkiska

5. https://www.happynehet.cz/jak-se-zbavit-plisne-na-nehtech/

6. https://www.tvojedoktorka.cz/7-nejpouzivanejsich-leku-v-lecbe-plisne-na-nehtech/

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *