Jak se zbavit komárů: Efektivní babské rady
Zdroj: Pixabay
|

Jak se zbavit komárů: Efektivní babské rady

Vítejte! Jakmile se teplé počasí blíží, komáři se stávají nevyhnutelnou nepříjemností. Pokud jste unavení z neustálého svědění a nechcete se spoléhat pouze na chemické repelenty, máme pro vás efektivní babské rady, jak se zbavit těchto otravných hmyzů. Připravte se na to, jak jednoduché změny v domácnosti mohou udělat zázraky a utéct komárům raz dva. Naše rady jsou snadné, přístupné a především účinné. Tak co říkáte? Jste připraveni nahánět komáry daleko od svého domova? Pusťme se do toho!

Jak se zbavit komárů v domácnosti bez chemických postřiků

Vyhněte se chemickým postřikům a zkuste některé z těchto efektivních babských rad, jak se zbavit komárů v domácnosti:

Přírodní repelent: Místo chemického spreje použijte přírodní repelent s esenciálními oleji jako levandule, eukalyptus nebo citronela. Komáři nesnáší tyto vůně a budou se držet co nejdál od vašeho domova.

Elektrický odpařovač: Investujte do elektrického odpařovače s vůní citronely nebo levandule. Tento zařízení vytváří nepříjemné prostředí pro komáry a zároveň osvěží váš domov.

Efektivní babské rady pro odrazení komárů přirozenou cestou

Efektivní babské rady pro odrazení komárů přirozenou cestou

Chcete se zbavit komárů přirozenou cestou? Nechte si poradit od babiček, které znají ty nejlepší triky pro odrazení těchto letounů. Jedním z nejúčinnějších způsobů je využití vonné silnice, které komáry nesnášejí. Vyzkoušejte levandulový olej, eukalyptový olej nebo citronelovou vůni. Můžete si také připravit vlastní směs esenciálních olejů a vodky, která bude mít stejný odestrašující účinek.

Dalším efektivním tipem je využití kopřivového čaje nebo octa, které mají neutralizující účinky na komáry. Stačí si je nastříkat na kůži nebo přidat do aromalampy. Pokud se chystáte na večerní posezení venku, můžete si pomocí citronely a levandule vytvořit svíčky, které budou zároveň krásně vonět a odrazovat komáry.

 • Vonné silnice: levandulový olej, eukalyptový olej, citronelová vůně
 • Kopřivový čaj nebo ocet: neutralizující účinky na komáry
 • Svíčky s citronelou a levandulí: krásná vůně a odrazení komárů

Nejlepší rostliny a vonné látky proti komárům ve vašem domě

Existuje mnoho přírodních způsobů, jak se zbavit komárů v domě, aniž byste museli sahat po chemických insekticidech. Mezi nejlepší rostliny a vonné látky, které komáry odrazují, patří:

 • Levandule – Tato krásná květina nejenom krásně voní, ale také má přirozenou schopnost odstrašit komáry.
 • Máta – Často používaná pro ochucení nápojů, máta má silnou vůni, která komáry odhání.
 • Ředkvička – Kromě toho, že je chutnou přísadou do salátů, má ředkvička také odstrašující účinek na komáry.

Je dobré mít tyto rostliny v domě nebo na zahradě, aby bylo prostředí neochotné pro komáry a vaše bydlení bylo klidné a bez obtěžování hmyzem.

Tipy jak si vychutnat letní večery venku bez obtěžujících komárů

Tipy jak si vychutnat letní večery venku bez obtěžujících komárů

Není nic horšího než být rušen komáremi při poklidném večerním posezení venku. Existuje však několik efektivních způsobů, jak se jich zbavit a užít si letní večery bez obtěžování.

Tipy pro ochranu před komáry:

 • Používejte repelent na kůži i oblečení
 • Zavřete okna sítěmi proti hmyzu
 • Zapalte svíčky nebo vonné tyčinky s vůní, která odpuzuje komáry (např. citronela)

Druh repelentu Účinnost
DEET Vysoká
Přírodní oleje (levandule, eukalyptus) Střední

Jak efektivně ochránit děti před komáry v letním období

Komáři mohou být v letních měsících opravdovým otravným problémem, zejména pro naše děti. Zde je několik efektivních babských rad, jak se jim můžeme účinně bránit:

 • Používejte repelenty: Speciální repelenty a postřiky odrazí komáry a ochrání vaše děti před jejich kousnutím.
 • Investujte do moskytiér: Moskytiéry kolem postele nebo na oknech umožní vašim dětem spát bez obav z komárů.
 • Zkuste bylinné vůně: Vůně levandule, citronely nebo eukalyptu mohou komáry přirozeně odplašit.

Jednoduché triky na odrazení komárů pomocí běžných domácích potřeb

Bezesporu jsou komáři jedním z nejvíce obtěžujících hmyzích škůdců, zejména během letních měsíců. Pokud vás neustále obtěžují jejich štípavé kousnutí, může být užitečné vyzkoušet některé jednoduché triky na odrazení těchto nepříjemných tvorů. Neváhejte využít babské rady a vyzkoušet následující tipy, jak se zbavit komárů pomocí běžných domácích potřeb.

Existuje mnoho přírodních způsobů, jak komáry odrazit, přičemž spousta z nich využívá běžné ingredience, které najdeme v každé domácnosti. Zde je pár efektivních babských rad, které vám mohou pomoci v boji s komáry:

 • Citronella vůně: Zapalujte vonnou svíčku s citronelou nebo používejte olej s citronelou na pokožku, jelikož komáři nesnáší tento zápach.
 • Vanilková vůně: Stejně jako s citronelou, vanilková vůně může být účinným odstrašovadlem pro komáry. Zkuste použít vanilkový extrakt smíchaný s vodou do spreje nebo jako krém na pokožku.
 • Levandule: Komáři také nesnáší vůni levandule, proto můžete vyzkoušet použít levandulový olej na pokožku nebo do aroma difuzéru v místnosti.

Závěr

V dnešní době jsme vystaveni mnoha různým nepříjemnostem, včetně obtíží s komáry. Nicméně, díky jednoduchým a efektivním babským radám můžeme tyto hmyzí nepřátelé snadno porazit. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete využít citronelový olej, petržel nebo cibuli, je důležité si uvědomit, že existuje mnoho přírodních způsobů, jak se zbavit komárů a užívat si léto bez stresu. Vyzkoušejte tyto rady a ukažte těm nepříjemným vetřelcům, že mají s vámi co dočinění.
Jak se zbavit komárů: Efektivní babské rady

Zdroje:

https://www.jaksezbavitkomaru.cz/

http://www.babskerady.cz/zbavitkomaru

https://m.zena.instory.cz/poradna-komary-jak-se-zbavit

https://www.neopharm.cz/blog/efektivni-zpusoby-jak-se-zbavit-komaru

https://bydlimeg.cz/jak-se-zbavit-komaru-v-ma-a-jinych-neprjemnych-letoprnich-htm

https://www.nasezahrada.cz/jak-se-zbavit-komaru-332

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *