Komáry: Jak na ně s babskými radami
Zdroj: Pixabay
|

Komáry: Jak na ně s babskými radami

Vítejte ve světě boje proti komárům! Pokud jste unaveni trávit letní večery svírající se s těmito nepříjemnými pestouny, máme tu pro vás ten správný návod. „Komáry: Jak na ně s babskými radami“ vám přináší osvědčené tipy a triky, jak tyto obtížné hmyzí nepřátele porazit jednou provždy. Připravte se na klidné a bezstarostné letní večery, aniž byste museli trpět jejich svědivými bodnutími. Přečtěte si náš článek a objevte tajemství účinného boje s komáry!

Jak ochránit sebe i své blízké před komáry

Zde je několik babských rad, jak se chránit před komáry a mít klidný spánek:

 • Nosič antimoskytiéra: Není nic horšího než neustálé bzučení komárů kolem uší. Zakupte si nosič antimoskytiéra a užijte si pestřejší sny.
 • Lehké oblečení: V horkých letních dnech je těžké obléct se z podlahy. Sáhněte po lehčím oblečení a komáři se budou ztrácet dříve, než si stačíte uvědomit.
 • Stolování s česnekem: Komáři nemají rádi vůni česneku. Přidejte trochu česneku do svých jídel a komáři vás budou raději obcházet.

Doporučení Účinnost
Nosíč antimoskytiéra Vysoká
Lehké oblečení Střední
Česnek v jídle Nízká

Použití repelentů s vysokým obsahem DEET

Použití repelentů s vysokým obsahem DEET

Pokud jste se vydali do přírody a bojíte se komárů, měli byste zvážit . Tato chemická látka je známá svou účinností při ochraně před hmyzem, včetně komárů, much a vos. Pokud se rozhodnete pro tento typ repelentu, měli byste dodržovat několik doporučení:

 • Volte repelenty s obsahem DEET nad 20% pro maximální účinnost.
 • Používejte repelent pouze na otevřené kůži a nepřímích sliznicích.
 • Aplikujte repelent pravidelně podle návodu a nepřehánějte s množstvím.

DEET je skvělou volbou pro ochranu před komáry, ale mějte na paměti, že může být agresivní k určitým materiálům, jako jsou plastové či lakované povrchy. Sledujte tedy, kde a jak často repelent aplikujete, aby nedošlo k poškození vašeho oblečení nebo věcí.

Efektivní přírodní prostředky proti komárům

Efektivní přírodní prostředky proti komárům

Komáři jsou nepříjemní tvorové, kteří mohou být skutečnou ranou do života, zvláště v letních měsících. Pokud se chcete bránit před jejich neustálými útoky, můžete vyzkoušet některé efektivní přírodní prostředky, které vám pomohou zůstat chráněni. S babskými radami, které se většinou předávají z generace na generaci, budete mít šanci se jim úspěšně vyhnout.

Začněte tím, že si pořídíte levandulový olej, který má silný odpudivý účinek na komáry. Také se můžete spolehnout na citronelovou trávu, která má příjemnou vůni pro nás, ale pro komáry je to nepřekonatelná bariéra. Pokud chcete být opravdu připraveni, nezapomeňte na svíčky s esenciálními oleji, které odplašují komáry a vytvářejí příjemné osvěžení ve vašem okolí.

Důležitost nošení dlouhých rukávů a kalhot

Nabízíme vám několik babských rad, jak bojovat s komáry pomocí nošení dlouhých rukávů a kalhot. I když to může být nepříjemné v horkém počasí, je to jedna z nejúčinnějších forem ochrany před těmito nevítanými hosty. Zde je pár tipů, jak se bránit:

 • Používejte světlé barvy: Komáři jsou přitahováni tmavými barvami, proto je lepší nosit světlé oblečení.
 • Používejte repelenty: Kromě dlouhých rukávů a kalhot je důležité používat také repelenty proti hmyzu.
 • Investujte do speciálního oblečení: Existuje oblečení impregnované insekticidy, které poskytuje dlouhodobou ochranu před komáry.

Materiál Ochranná funkce
Bavlna Nabízí ochranu před komáry, ale není tak účinná jako jiné látky.
Nylon Má lepší ochranné vlastnosti a je odolnější proti komárům.

Tipy na využití moskytiér v domácnosti

Tipy na využití moskytiér v domácnosti

Moskytiéry jsou skvělým způsobem, jak se zbavit komárů v domácnosti. Existuje mnoho babských rad, které vám mohou pomoci v boji s těmito nepříjemnými hmyzem. Zde je pár tipů, jak efektivně využít moskytiéry:

 • Umístění: Nainstalujte moskytiéru na okno, aby zabraňovala komárům vstup do domu.
 • Čistota: Pravidelně čistěte moskytiéru, abyste zajistili maximální účinnost jejího fungování.
 • Deco: Vyzdobte moskytiéru květináčem s aromatickými bylinkami, jako je levandule nebo máta, které mohou odstrašit komáry.

Tip Výsledek
Často větrejte místnosti Odvede komáry pryč z domu
Používejte bylinné repelenty Ochrání vás před komáry

Jak minimalizovat příležitostné výskyt komárů v okolí domu

Jak minimalizovat příležitostné výskyt komárů v okolí domu

Nechcete být rušeni komáry při posezení ve vaší zahradě nebo na terase? Existuje několik babských rad, které vám mohou pomoci minimalizovat příležitostné výskyty komárů v okolí vašeho domu. Zde je několik tipů, které vyzkoušet:

 • Používejte repelent: Aplikujte repelent na kůži nebo na oblečení, abyste odplašili komáry. Existuje řada přírodních repelentů, které neobsahují chemikálie a jsou šetrné k životnímu prostředí.
 • Odstraňte stojatou vodu: Komáři se rádi množí ve stojaté vodě, jako jsou louže, kbelíky nebo vyprahlé květináče. Pravidelně kontrolujte vaši zahradu a odstraňte veškerou stojatou vodu.
 • Plantáže s repelentními rostlinami: Zasadte do zahrady rostliny, které mají přirozené repelentní vlastnosti, jako jsou levandule, máta nebo citronela. Tyto rostliny mohou komáry odplašit a zároveň krásně provoní vaši zahradu.

Závěr

V článku jsme se podívali na různé způsoby, jak se zbavit komárů pomocí babských rad. Účinné postupy jako použití esenciálních olejů, rostlinných vůní nebo fyzické překážky mohou skutečně pomoci udržet tyto obtížné hmyzí návštěvníky dál od našich domů. Je důležité si uvědomit, že i drobné změny v našem prostředí mohou učinit velký rozdíl. Takže zkuste implementovat tyto tipy do vašeho každodenního života a třeba se vám podaří užívat si léto bez nepříjemných setkání s komáry. Buďte trpěliví a vytrvalí a nemějte obavy experimentovat s různými metodami, než najdete tu, která funguje pro vás nejlépe. Hodně štěstí a příjemné léto bez komárů!
Zdroje:

1. https://www.naturlekaren.se/784/10-vanesakra-rad-for-att-skydda-dig-mot-komar/

2. https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/sedive-vlasy-uzimajici-dunive-vlasy-co-take-kdyz-nechcete-barvit-jako-mlady-wikihow-odpovida-40364455

3. https://www.healthline.com/health/mosquito-bites#treatment

4. https://www.babydoc.cz/pocatky/pytlikaci-komary-a-dalsi-nepratele-stuleteho-novorozenec-026×84

5. https://www.pomalumetody.cz/prirodni-repelenty-v-boji-s-komary/

6. https://www.eatinginsects.com/breeding-caring-crickets/

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *